Erdoğan Ailesiyle İlgili Çok Konuşulacak Kulis... Bakan ve Bakan Yardımcısı Olacak İsimlerde Son Karar Verici Kim Olacak?

"Partide, genel merkez yönetimi, bakan ve bakan yardımcılıkları konusunda kulis başlamış durumda. Ayrıca, seçimlerde verilen tüm vaatlere rağmen seçilmesi durumunda Tayyip Erdoğan’ın yönetim anlayışının ve tarzının değişmeyeceğini söyleyenlerin sayısı az değil."

Erdoğan Ailesiyle İlgili Çok Konuşulacak Kulis... Bakan ve Bakan Yardımcısı Olacak İsimlerde Son Karar Verici Kim Olacak?


T
ürkiye 28 Mayıs'taki, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna kilitlendi. Kritik seçim sürecine gidilirken seçimleri kimin kazanacağı kadar, Erdoğan'ın sağlığı da konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı'nın ekrana yansıyan görüntüsündeki değişim ve daha geçen günlerde, korumasının kendisine uzattığı suyu almaması sosyal medyada ve kulislerde en çok konuşulan konulardan.

Siyaset kulislerinde konuşular bir diğer konu da, Erdoğan'ın olası bir zaferi sonrası bakanlıkların ve AKP'nin nasıl şekilleneceği. Gazete Pencere'den Nuray Babacan, bu konuda dikkat çeken bir kulis kaleme aldı.

"Artık Erdoğan parti kurmaylarıyla değil, ailesiyle karar alıyor" diyen Babacan'ın yazısının ilgili bölümleri şöyle:

"Partide, genel merkez yönetimi, bakan ve bakan yardımcılıkları konusunda kulis başlamış durumda.

Ayrıca, seçimlerde verilen tüm vaatlere rağmen seçilmesi durumunda Tayyip Erdoğan’ın yönetim anlayışının ve tarzının değişmeyeceğini söyleyenlerin sayısı az değil.

Yani yeni bir anlayış, toplumu kucaklayan bir söylem filan beklemeyin.


Kendisiyle yakın çalışanlar bile bundan umudu kesmiş durumda. Ve bir kez daha söyleyelim, bakan ve bakan yardımcısı olacak isimlerde son karar verici aile olacak.

Hatta damatların belirleyeceği bakanlıklar, Bilal Erdoğan’ın etkisinin olacağı alanlar tek tek konuşuluyor.

Yani parsel parsel devlet paylaşımı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın üstünde ailesinin, özellikle Emine Erdoğan’ın etkisi hiçbir zaman yadsınmadı. Ancak son dönemlerde özellikle sağlık sorunlarının artmasıyla birlikte ailenin rolü çok fazlalaştı.

Sadece eşlik etmek ve yardım etmek değil, bizzat karar mekanizmalarına dahil olma noktasında artık Erdoğan parti kurmaylarıyla değil ailesiyle karar alıyor.
Bu tüm atamalar için geçerli."