Etiket: varyantı

Uzmanlar uyarıyor: Bu belirtiler varsa Omicron varyantı...

2019'un son haftalarında ortaya çıktıktan sonra küresel bir salgın halini alan corona virüsü, en çok mutasyona uğrayan türü Omicron varyantıyla birlikte yeni semptomlar da ortaya çıkarken, uzmanlar 7 madde sıralayarak "Omicron bulaşmış ama farkında olmadan iyileşmiş olabilirsiniz" açıklamasını yaptı.

Omicron varyantı ! Ağır geçirme riski düşük ama aşı olmayana...

Corona virüsü salgınının en çok mutasyona uğramış varyantı olan Omicron varyantı ile ilgili araştırmalarda dikkat çekici sonuçlara ulaşıldı.

Delta varyantı yayılırken ABD'de yeni varyant alarmı

Dünyada yeni tip koronavirüsün (COVID-19) Delta varyantı panik yaratırken ABD'de ortaya çıkan yeni bir varyant hızla yayılıyor. Florida eyaletindeki vakaların yüzde 10'unun Kolombiya merkezli bu varyanttan kaynaklandığı tespit edildi.

Bakan Koca'dan Delta varyantı ve kısmi kapanma açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen son bir haftada 284'ten 750'ye çıktığını söyledi. Dördüncü dalganın engellenmesi için aşılamanın önemine dikkat çeken Koca, zorunlu aşının ise gündemde olmadığını kaydetti.

Veri Sahibi, işbu KVKK Politikası ile kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin olarak aydınlatılmış olduğunu ve kişisel verilerinin burada belirtilen şekilde kullanımına muvafakat ettiğini beyan eder.