İstanbul'un yanı başındaki tatil cennetine akın: Nüfus 3 binden 200 bine çıktı

Balıkesir'in Marmara ilçesine bağlı Avşa Adası'nın 3 bin olan nüfusu 200 bine ulaştı. Otel ve pansiyonların dolduğu adaya, ek seferler düzenleniyor.

İstanbul'un yanı başındaki tatil cennetine akın: Nüfus 3 binden 200 bine çıktı


İstanbul'un yanı başındaki tatil cennetine akın: Nüfus 3 binden 200 bine çıktı - Resim: 1Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlı 3 bin nüfuslu Avşa Adası tatilcilerin akınına uğradı.

İstanbul'un yanı başındaki tatil cennetine akın: Nüfus 3 binden 200 bine çıktı - Resim: 2Denizi, kumu güneşi ve eğlencesiyle, özellikle İstanbul ve Bursa'da yaşayanların uğrak noktası olan Avşa Adası’nda tatilci sayısı 200 bine ulaştı.

İstanbul'un yanı başındaki tatil cennetine akın: Nüfus 3 binden 200 bine çıktı - Resim: 3Deniz otobüsü, feribot ve Ro- Ro seferlerinin artırıldığı adada boş otel ve pansiyon kalmadı.

İstanbul'un yanı başındaki tatil cennetine akın: Nüfus 3 binden 200 bine çıktı - Resim: 4Yiyecek sıkıntısı çekilmemesi için ise marketler, çevre ilçelerden temin ettikleri gıda ürünlerini deniz araçlarıyla adaya getiriyor.

İstanbul'un yanı başındaki tatil cennetine akın: Nüfus 3 binden 200 bine çıktı - Resim: 5PARK VE PLAJLARDA YATIYORLAR

Adada otel ve pansiyonlar dolduğu için yer bulamayan bazı tatilciler, park ve plajlarda konaklarken, yoğunluğa rağmen bir problem yaşanmadığına ve ekiplerin 24 saat aralıksız hizmet verdiğine dikkat çeken Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, “İlçemiz ve adalarındaki toplam nüfus sayısı yaklaşık 10 bin. Şu anda 250 bin kişiyi ağırlıyoruz. Bunların 200 bini Avşa'da tatil yapıyor. Belediye olarak buradaki ekip sayımızı artırıp, 24 saat aralıksız hizmet veriyoruz. Yaşanan yoğunluk nedeniyle İDO, günde 2 olan sefer sayısını hafta sonları 11'e çıkardı. Ro- Ro seferleri de aynı şekilde arttı. Tatilciler sıkıntı yaşamasın diye, çevre ilçelerden Avşa'ya deniz yoluyla ek olarak yiyecek, içecek ve giyecekler getiriliyor.” dedi.

İstanbul'un yanı başındaki tatil cennetine akın: Nüfus 3 binden 200 bine çıktı - Resim: 6ADANIN SU İHTİYACI DENİZDEN KARŞILANIYOR

Adanın su ihtiyacının ise denizden karşılandığını söyleyen Aksoy, “Avşa'da su ihtiyacı, arıtılan deniz suyundan karşılanıyor. Avşa'ya şu anda günde 6 bin 500 ton su arıtıp veriyoruz. Hiçbir problem yaşamıyoruz.” diye konuştu.

İstanbul'un yanı başındaki tatil cennetine akın: Nüfus 3 binden 200 bine çıktı - Resim: 7İstanbul'un yanı başındaki tatil cennetine akın: Nüfus 3 binden 200 bine çıktı - Resim: 8İstanbul'un yanı başındaki tatil cennetine akın: Nüfus 3 binden 200 bine çıktı - Resim: 9İstanbul'un yanı başındaki tatil cennetine akın: Nüfus 3 binden 200 bine çıktı - Resim: 10