Komşunun dikkati, yaşlı adamın ölümünü ortaya çıkardı!

Antalya'da evinde yalnız yaşayan 65 yaşındaki adam, kanepenin üzerinde ölü bulundu. En son 1 hafta önce görüldüğü belirtilen yaşlı adamın ölümü, odadan gelen koku ile pencereden içeriye sineklerin yoğun bir şekilde girmesiyle ortaya çıktı.

Komşunun dikkati, yaşlı adamın ölümünü ortaya çıkardı!


Dün 16.30 sıralarında Muratpaşa ilçesine bağlı Üçgen Mahallesinde bir apartmanın 4'üncü katında yalnız yaşayan Hikmet Kansu'nun (65) evinden koku geldiğini fark eden Oğulcan Candan, balkona çıkıp Kansu'nun evine doğru bakınca içeriye sinekler girdiğini fark etti.

CANSIZ BEDENİNİ BULDULAR

Durumdan şüphelenen Candan, 112 Acil Çağrı Merkezini aradı. İhbarın ardından olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bir polis memuru eşliğinde merdivenle evin balkonuna girdiğinde, Kansu'nun yerde hareketsiz yattığını gördü. Evin kapısının açılmasıyla içeriye giren sağlık ekipleri ise Kansu'nun hayatını kaybettiğini tespit etti.Tüm bu olanları ise apartman sakinleri ile sokaktaki vatandaşlar merakla izledi.

İlk belirlemelere göre vücudunda herhangi bir darp ya da yara izi bulunmayan yaşlı adamın cenazesi, ölüm nedeni araştırılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

KOKUYU VE SİNEKLERİ FARK ETMİŞ

Yaşlı adamın evinden gelen koku ile içeriye giren sinekleri fark eden Oğulcan Candan, "Dün akşam kardeşim koku geldiğini söylemişti. Ben çok fazla koku alamadım. Sabah kokunun arttığını söyledi. Klima motorunun içerisinde kuş öldüğünü düşündük. Baktım içerisi temiz çıktı. Balkonda otururken sineklerin girip çıktığını gördüm. Kafamı uzattım koku daha da arttı. Tam kapının önünde oturmuş yatıyordu. Sadece ayağı gözüküyordu" dedi.