Çanakkale Köprüsü ücretini duyanlar feribota hücum etti! Çanakkale Köprü'nde '200 liracık' dönemi başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18 Mart’ta açılışını yaptığı 1915 Çanakkale Köprüsü'nde bir haftalık ücretsiz geçiş süresi sona erdi. Köprüde, Erdoğan’ın "200 liracık" dediği tarife uygulanmaya başlanınca vatandaşlar feribota yöneldi, uzun kuyruklar oluştu

Çanakkale Köprüsü ücretini duyanlar feribota hücum etti! Çanakkale Köprü'nde '200 liracık' dönemi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 18 Mart'ta açılışını yaptığı 1915 Çanakkale Köprüsü'nde, bir haftalık ücretsiz geçiş süresi sona erdi. Erdoğan'ın "200 liracık" dediği köprünün ücretini ödemek istemeyen vatandaşlar feribota yönelince uzun kuyruklar oluştu.

1915 Çanakkale Köprüsü, 18 Mart'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile açılmış, köprü açılışında konuşan Erdoğan, geçişlerin 1 hafta ücretsiz olacağını söylemişti. 1 haftalık süre dün gece saat 00:00 itibari ile sona erdi. Köprünün “200 liracık” olarak duyurulan tarifeye geçmesiyle birlikte yurttaşların boğaz geçişlerinde feribotlara yöneldiği görüldü.

Çanakkale Feribot İskelesi'nde sabah saatlerinde kuyruklar oluşmaya başladı.

Vatandaşlar, 1915 Çanakkale Köprüsü'nden araçlarıyla geçişleri için 200 TL öderken, feribot geçişlerinde ücret ise 95 TL.