Etiket: Kiracı

Yabancı uyruklu kiracı Suriyeli akrabalarıyla evsahibine...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, mülk sahibi ile Suriye uyruklu kiracısı arasında borç- alacak nedeniyle tornavida ve demir çubuklu kavga çıktı. Çevre esnafın da karıştığı kavgada 5 kişi yaralanırken, Suriye uyruklu 4 kişi gözaltına alındı.

Kiracı, ev sahibini pompalı tüfekle öldürdü

Ankara'nın Altındağ ilçesinde çıkan tartışma sonrası kiracısı tarafından pompalı tüfekle vurulan ev sahibi hayatını kaybetti.

Kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiren flaş e-devlet kararı

Kiracı ve ev sahiplerini yakından ilgilendiriyor. Yeni dönem başlıyor. Hükümet, kayıt dışı ekonomiyle mücadele için önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu adımlardan biri, kira sözleşmeleriyle ilgili olarak planlandı. 2024 sonuna kadar yapılacak düzenlemeyle kira sözleşmeleri, e-devlet üzerinden düzenlenecek.

Çaresiz kiracı onların kapısını çalıyor

Kira krizi konusunda hükümetten yeterli önlem gelmeyince iş muhtarlara kaldı. Bazı mahallelerde her gün 10 vatandaş, yüksek kiraları ödeyemediği ya da evden çıkarıldığı için ne yapacağını bilemeyip muhtarlıklara gitmeye başladı. İstanbul'un 964 mahallesinde de aynı sorun var.

Veri Sahibi, işbu KVKK Politikası ile kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin olarak aydınlatılmış olduğunu ve kişisel verilerinin burada belirtilen şekilde kullanımına muvafakat ettiğini beyan eder.