Gazeteci Barak'tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) ve Dünya Basın Federasyonu (WPF) World Press Federation üyesi gazeteci Yıldıray Deniz Barak., 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gazeteci Barak'tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı


İFJ ve WPF üyesi Gazeteci Barak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Büyük Zafer'in 101. yıl dönümünü bir kez daha gururla ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milli tarihimizin hiçbir döneminde esarete, zulme, zorbalığa boyun eğmemiş; her daim vatanını, bayrağını, toprak aşkını canının önüne koymuş olan yüce Türk milleti; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 101 yıl önce bugün, topraklarımıza göz diken emperyalist güçleri ağır bir yenilgiye uğratmıştır. Şanlı tarihimize altın harflerle bu zaferi nakış nakış işlemiştir. 30 Ağustos işgale ve teslimiyete karşı Türk milletinin topyekün haykırışı, birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatı, özgürlük ve bağımsızlık yolundaki inanç, irade ve kararlılığın göstergesi ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun mihenk taşıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Türk halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.